Úvod > Základní škola > Ze života školy > Recitační soutěž na ZŠ Vítězná

Recitační soutěž na ZŠ Vítězná

R E C I T A Č N Í    S O U T Ě Ž   N A   Z Š   V Í T Ě Z N Á

Po roční odmlce proběhla ve čtvrtek 2. června recitační soutěž žáků 2. stupně. Do školního kola se přihlásilo 32 žáků z 6.-9. tříd. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – 6. a 7. ročníky, poté 8. a 9. ročníky. Chlapci a děvčata si do soutěže vybrali různé texty. Ve výběru se objevily ukázky z české klasiky (Erben, Neruda, Seifert). Zazněly také texty ze světové literatury (Rimbaud). Oblibu si stále více získávají také moderní básníci (Frynta, Mikulášek, Kainar, Skácel). Porota kladně hodnotila fakt, že se zvýšila náročnost textů i úroveň interpretace. Velkou pozornost vzbudili především žáci, kteří si zvolili náročnější texty, nebo text v próze. Všichni soutěžící přistoupili k soutěži zodpovědně a s maximálním úsilím. Je potěšující, že se mezi našimi žáky našlo tolik zájemců, kteří překonali trému a nebáli se předvést to, co se naučili. Za zmínku stojí též fakt, že do soutěže se hlásí stále více chlapců.

A jak vše dopadlo.

6. a 7. ročník

1. místo TEREZA CHMELAŘOVÁ ze 6.C

1. místo VALERIE MIKULKOVÁ ze 7.C

1. místo ANETA RAJTÁROVÁ ze 6.A

8.a 9. třídy

1. místo KRISTÝNA SPURNÁ z 9.B

1. místo NATÁLIE FEDOROVÁ z 8.A

1. místo STELLA JANČÍ z 9.B

Zvítězit může jen jeden. Všichni soutěžící si ale zaslouží uznání za kladný přístup k soutěži

a za snahu podat co nejlepší výkon.

PhDr. Miroslava Vagnerová

Fotogalerie Mgr. Andrea Švecová: