Úvod > Základní škola > Ze života školy > Oceněná děvčata z 8.A a 8.B se setkala s ombudsmanem v jeho kanceláři

Oceněná děvčata z 8.A a 8.B se setkala s ombudsmanem v jeho kanceláři

Děvčata, jejichž práce byly v soutěži „Jak pomáhá ombudsman dětem?“ vybrané mezi nejlepší, se účastnila 15. června 2022 slavnostní konference žáků v Brně. Do soutěže se zapojilo celkem 400 dětí z 33 škol z celé České republiky.

Sára Mia Březinová, Apolena Ptáčková, Laura Lilien Štramová, Jana Plachá, Eliška Lovečková, Barbora Lysáková, Beáta Baroňová a Eliška Nantlová se osobně setkaly s ombudsmanem JUDr. Stanislavem Křečkem a jeho zástupkyní Mgr. Monikou Šimůnkovou. Pana ombudsmana měly možnost navštívit přímo v jeho pracovně. Žákyně jim kladly různé otázky a také převzaly diplomy a dárečky. Kancelář veřejného ochránce práv pro nás také nachystala bohaté pohoštění, takže jsme se cítily jako celebrity. Šikovným holkám gratulujeme!

Mgr. Halka Verna