Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Ze života školy > Ohmův zákon nedáme

Ohmův zákon nedámeOhmův zákon nedáme

 

Dne 15. 4. 2024 se na naší škole konal projekt Ohmův zákon nedáme.

 Projekt proběhl ve spolupráci se Střední průmyslovou školou elektrotechnickou Božetěchova Olomouc a navazoval na výuku elektrotechniky v 8. třídách.

Žáci si prakticky vyzkoušeli, jak zacházet s multimetry při měření základních fyzikálních veličin v elektrických obvodech. Naučili se používat tabulku pro stanovení hodnoty rezistorů pomocí barevného značení. Stanovili měřením výsledný odpor rezistorů spojených v obvodu sériově a paralelně. Seznámili se s jednotkami a jejich převodními vztahy, které se používají v elektrotechnice.

Žáci perfektně reagovali na zadané úkoly i samotná měření a všechny poznatky si zaznamenávali na připravený pracovní list.

 Práce s odbornými garanty byla velice příjemným zpestřením výuky elektrotechniky. Žákům se projekt velmi líbil.  Už nyní se těšíme na další a doufáme, že budeme pokračovat v pravidelné vzájemné spolupráci.

Poděkování patří oběma odborným garantům, p. řediteli SPŠE Ing. Josefu Kolářovi a Ing. Jiřímu Navrátilovi a také Ing. Zuzaně Veselé, tvůrci konceptu projektu.

Mgr. Renáta Šinclová

 

 

 


Tato stránka nemá žádné podstránky.