Úvod > Základní škola > Ze života školy > Recitační soutěž pro žáky 2. stupně na ZŠ Vítězná

Recitační soutěž pro žáky 2. stupně na ZŠ Vítězná

R E C I T A Č N Í    S O U T Ě Ž   N A   Z Š   V Í T Ě Z N Á

V úterý 26. března proběhla recitační soutěž žáků 2. stupně. Do školního kola se přihlásilo 24 žáků z 6.-9. tříd. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – 6. a 7. ročníky, poté 8. a 9. ročníky. Chlapci a děvčata si do soutěže vybrali různé texty. Ve výběru se objevily ukázky hlavně z české klasiky (Erben, Neruda, Bezruč, Wolker, Seifert), ale zazněly také texty světových autorů (Goethe). Oblibě mezi žáky se těší i moderní básníci (Kainar, Mikulášek, Skácel, Orten). Letošní kolo se neslo zcela v duchu poezie, nikdo ze soutěžících nepředvedl prozaický text. Porota kladně hodnotila fakt, že se zvýšila náročnost textů i úroveň interpretace. Všichni soutěžící přistoupili k soutěži zodpovědně a s maximálním úsilím. Je potěšující, že se mezi našimi žáky našlo tolik zájemců, kteří překonali trému a nebáli se předvést to, co se naučili.

A jak vše dopadlo.

6. a 7. ročník

1. místo ONDŘEJ KOS ze 7.C

1. místo VENDULA VYVOZILOVÁ ze 6.A

1. místo  LUCIE ANDRÝSKOVÁ ze 6.A

8. a 9. třídy

1. místo DOUBRAVKA LAKOMÁ z 8.B

1. místo TEREZA CHMELAŘOVÁ z 8.B

MICHAL KROUTIL z 8.A

1. místo NELA ČAČKOVÁ z 8.A

KRISTINA NOVOSADOVÁ z 8.A

Zvítězit může jen jeden. Všichni soutěžící si ale zaslouží uznání za kladný přístup k soutěži

a za snahu podat co nejlepší výkon.

PhDr. Miroslava Vagnerová