Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Ze života školy > Po stopách našich předchůdců - projektový den pro prvňáčky

Po stopách našich předchůdců - projektový den pro prvňáčkyNaše škola se rozhodla zapojit se do projektu British Council (Britské rady) pod názvem Stronger Together for Social Cohesion (Společně k posílení soudržnosti společnosti).

 

Projekt „Po stopách našich předchůdců“ obsahuje seznámení se s historií města, místem svého bydliště a blízkého okolí, pomoc při sociálním a místním ukotvení osobnosti malých dětí, i pro nově přistěhované, propojení sociální soudržnosti různorodých skupin a pomoc při překonávání osobních bariér a problémů formou práce ve skupinách...

 

Z žáků naší školy se úkolu chopila třída 7.B, ta se rozhodla využít své znalosti o historii města a zkušenosti se spoluprací s malými dětmi a vytvořit projektový den tentokrát pro prvňáčky. Po seznámení se s pověstí o tom, jak naše město získalo své jméno, jsme se vydali záměrně na tři významná místa a plnili na každém tři úkoly...

 

Navštívili jsme radniční věž, Svatojánský most a prostory před budovou Gymnázia Jana Opletala (kde jsme získali také několik nových kamarádů).

 

Úkoly jsme společně pod vedením starších žáků zvládli a seznámili se tak blíže navzájem. Navzdory mrazivému počasí jsme si pobyt venku společně užili. Uvnitř jsme potom vytvořili výtvarý projekt, který shrnul naše předchozí zážitky. Jelikož jsme měli nachystaný dopis Ježíškovi a prohlédli jsme si důkladně vánoční stromeček, který letos dostal jméno Otakárek, ze všech stran, měl i náš výtvarný projekt podobu stromečku, tedy ozdob.

 

Vyjádření našich nových kamarádů:

 

Dnes jsme se vydali s žáky 1.B na malý výlet kolem náměstí, gymnázia a Svatojánského mostu. Žáci na začátku u školy dostali kartičky, které měli za úkol po cestě vyplnit. Jako první jsme šli ke Svatojánskému mostu, kde měli za úkol spočítat oblouky a dlaždice mostu a napsat, jak se jmenuje socha, která zde stojí. Poté, co děti odpověděli na všechny otázky, jsme se vydali ke gymnáziu, kde také plnily úkoly a samozřejmě je všechny splnili. Pak jsme už kráčeli k radnici, kde jsme měli počítat schody na věž. Výhled na město byl krásný. Jako ukončení programu jsme s prvňáky vyráběli papírové ozdoby. Děti byly hodné, některé jsem si oblíbil. Řekl bych, že dětem se to líbilo a chtěli by nás vidět zas.

skupinka žáků 7. B vedoucí 1. B

 

Dnešní den byl pro nás skvělý. Malé děti si nás vybraly do skupiny. Šli jsme spolu na radniční věž a ty malé děti to zvládly. Společně jsme počítali schody a měli jsme výhled na celou Litovel. Plnili jsme úkoly, prvňáčci se hezky snažili a my jsme někdy pomáhali, radili. U gymnázia se k nám přidali studenti gymnázia. Po splnění úkolů jsme se vydali do školy, kde jsme ještě s prvňáčky vyráběli vánoční dekoraci. Dnešek se nám velmi líbil. Poznali jsme spoustu kamarádů.

skupinka žáků 7. B vedoucí 1. C

 

 

Už se těšíme na další části projektu!

Zuzana Vacková, Iveta Pospíšilová


Tato stránka nemá žádné podstránky.