Úvod > Základní škola > Ze života školy > Projektový den 7.B a prvňáčků v Mladči

Projektový den 7.B a prvňáčků v Mladči

Po stopách našich předchůdců...

Navazujeme na první seznámení se s městem, jeho historií a nejznámějšími památkami. Tentokrát jsme se vypravili propátrat nejhlubší historii našeho okolí - vydali jsme se za pravěkými lidmi do Mladče do jeskyní. Využili jsme krásného jarního počasí, prozkoumali i krásy lužních lesů, navštívili Čertův most a jeskyni Podkovu, kam jsme pouze nahlédli. Starší kamarádi pro nás nachystali dobrodružnou cestu do lesa se skrytými úkoly. Za odměnu nám předvedli divadelní kousek podle pověsti o vzniku Čertova mostu.

Na náměty této výpravy pracujeme ve škole i nadále - nadchl nás taneček pravěkých lidí, který si připomínáme, výtvarná díla z přírodnin i nástěnné jeskyní malby. Byl to pro nás povzbuzující zážitek. Moc děkujeme starším kamarádům!