Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Ze života školy > S technikou hladce na základce.

S technikou hladce na základce.S technikou hladce na základce.

Během základní školy se formuje žákův charakter, dochází k tvorbě jeho intelektuálních schopností a polytechnická výuka má zásadní vliv na rozvoj technického a senzomotorického myšlení již od útlého věku dítěte.

Na naší škole v rámci Šablony rozvoj polytechnické výchovy proběhly čtyři projekty.

Ve dnech 6. 3. a 8. 3. 2023 zaměřené na dílenské zpracování materiálů pro šesté ročníky a ve dnech 13. 4. a 14. 4. 2023 zaměřené na elektrotechniku v oblasti slaboproudé elektrotechniky pro osmé ročníky. K projektům byli přizváni odborníci z praxe.

Projekt dílenské zpracování materiálů proběhl ve spolupráci s panem Bc. Zdeňkem Jančím ze SOŠ Litovel a na projektech zaměřené na elektrotechniku spolupracovali   Ing. Josef Kolář, Ing. Zuzana Veselá a Mgr. Milan Baránek z VOŠ a SPŠ elektrotechnické Božetěchova Olomouc.

Děti si pod odborným vedením zkušených pedagogů vyzkoušely spoustu zajímavých činností a pokusů se stavebnicemi, měřidly a celou řadou elektrotechnických součástek, u kterých zkoumaly a objevovaly zákonitosti a podmínky jejich činnosti v praxi.

A jaký byl ohlas samotných dětí? Naprosto úžasný. Děti perfektně reagovaly na zadané problémové úkoly a činnosti. Práce s odbornými garanty byla velice příjemným zpestřením výuky a děti odcházely z projektu plné dojmů.

Přáním dětí, garantů projektu i mým by bylo pokračování vzájemné spolupráce.

Tým přípravy a realizace projektů:

 Ing. Josef Kolář, Ing. Zuzana Veselá, Mgr. Milan Baránek, Bc. Zdeněk Jančí, Mgr. Renata Šinclová

 


Tato stránka nemá žádné podstránky.