Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Ze života školy > Šachový kroužek naší školy se letos rozjel s vervou a ambicí!

Šachový kroužek naší školy se letos rozjel s vervou a ambicí! 

Šachový kroužek naší školy se letos rozjel s vervou a ambicí! 

Od října 2023 jsme zahájili novou sezónu našeho šachového kroužku se dvěma skupinami – začátečníci a pokročilí. Letos opět s trenérem Martinem Hamplem (pokročilí) a vedoucí kroužku Kájou Kučerovou (začátečníci). Začátečnická skupina má 11 nadšených mladých šachistů, zatímco pokročilí se mohou pochlubit 10 talentovanými jedinci.  

Novinkou letošního roku je naše účast v projektu "Šachy do škol". Děti se mohou těšit na cvičebnice a pravidelné tréninky na šachové doméně "My - chess". Celý kroužek chodí trénovat do počítačové učebny. Tato iniciativa je skvělou příležitostí zdokonalit své dovednosti a získat nové zkušenosti.  

Od pondělí 16. října jsme se zapojili do letošní on-line soutěže v řešení šachových úloh, která je součástí projektu "Šachy do škol". V prvním měsíci soutěže se přihlásilo 260 školáků ze 41 různých škol. Výborných 34 účastníků dosáhlo za měsíc říjen maximálního možného počtu bodů. Mezi těmito úspěšnými hráči je i šestice našich talentovaných hráčů: David Hříbek, Dominika Kobzová, Eliška Kobzová, Lukáš Smékal, Richard Horák a Antonín Jedlička – náš nejmladší účastník kroužku z přípravné třídy. 

Štěstí potkalo zejména Dominiku Kobzovou, která byla ze 34 úspěšných účastníků vylosována a obdrží populárně naučnou knihu. 

Náš šachový kroužek si také vede skvěle v celkovém pořadí. Nachází se na 1. místě v kategorii "Nejaktivnějších škol" a v "Hlavní týmové soutěži" se v průběžném pořadí drží na krásném třetím místě. Gratulujeme našim malým šachistům k dosaženým úspěchům a těšíme se na další výsledky soutěže za měsíc listopad. 

K. Kučerová

Kompletní výsledky najdete zde:

http://www.sachydoskol.cz/vysledky-online-souteze-sds-a-my-chess-rijen/ 


Tato stránka nemá žádné podstránky.