Úvod > Základní škola > Ze života školy > Ze života školy - archiv > Beseda s panem Lubomírem Šikem

Beseda s panem Lubomírem Šikem

Třetím rokem je naše škola zapojena do projektu Příběhy bezpráví, jehož součástí má být beseda s pamětníkem. 18. listopadu byl k nám pozvaný pan Lubomír Šik, rodák z Litovle, dlouholetý kronikář města a historik. Žákům odkryl svůj životní osud, ve vzpomínkách se vrátil do věku dnešních deváťáků a líčil jim smutné zážitky z doby druhé světové války.

Vyprávěl o tehdejší škole, o nedostatku potravin, systému na lístky, o strachu z prozrazení otce, o mamince ve vězení. Jako syn židovského otce byl totiž v horší situaci než ostatní spolužáci. Dnešní deváťáci byli uneseni a dojati jeho příběhem a poutavým vyprávěním. Beseda se nám velice líbila a zanechala v nás silný zážitek.